Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,

ostatnie grudniowe tygodnie szkolne dzięki Wam i Waszej ofiarności były bardzo pracowite dla wolontariuszy i uczniów chętnych do pomocy - segregowanie, pakowanie i przenoszenie świątecznych darów dla wielu stało się codziennością.

Pragnę podzielić się z Wami wielką radością i oznajmić, że napełniliśmy ponad 100 Reklamówek Charytatywnych Caritas, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z Bazyliki św. Floriana oraz dla osób chorych, starszych i niepełnosprawnych, podopiecznych prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej Stacji Opieki w Nowym Targu, Zakopanem, Myślenicach i Gdowie oraz dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zembrzycach. Na pewno będą źródłem radości i umocnią nadzieję, że są dobrzy ludzie,którzy chcą dzielić się z potrzebującymi, że w swoich problemach ludzie starsi, chorzy i niepełnosprawni nie są sami. Dla nich to bardzo ważne.

Ludzie bezdomni, samotni i chorzy z Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia otrzymali ciepłą odzież, skarpety, czapki, szaliki, rękawiczki oraz żywność i artykuły czystości.

Dary z losów choinkowych pomogły 3 rodzinom z dziećmi oraz 2 samotnym i chorym osobom przygotować wymarzone święta.

Świąteczne kartki dobroczynne bardzo szybko rozeszły się wśród społeczności szkolnej, a zebrane środki w kwocie 330 zł zasiliły konto stowarzyszenia Sursum Corda.

Zebraliśmy również ponad 200 książek w akcji CIACHO ZA CIACHO prowadzonej przez grupę charytatywną "Szpunt" Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego "Beczka". Dochód z kiermaszu został w całości przekazany dla stowarzyszenia s. Anny Bałchan "Po-Moc".

Wszystkim zaangażowanym w to wspaniałe dzieło, które co roku łączy wiele serc i przynosi taką obfitość w darach z całego serca w imieniu obdarowanych dziękuję i życzę błogosławionych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

p. Agnieszka Majcher
2019 świeta

caritas podziekowanie