Reczek 2
Wojtek Reczek został finalistą, a prawie laureatem (zabrakło 0,31 punkta) 68 Olimpiady Chemicznej! Wojtek jest dopiero w klasie 3 Liceum jest to niesamowity wyczyn! Wojtku jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!!
p. Agnieszka Kowalewska, p. Aleksandra Graff
nauczyciele i Dyrekcja Szkoły

Gabrysia

Gabrysia Wierzbicka z klasy VIII a zwyciężyła w konkursie organizowanym pod patronatem Kustosza Pamięci Narodowej dr Wandy Półtawskiej. Celem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest upamiętnienie więźniarek KL Ravensbrück. Nagrodą dla Gabrysi będzie wyjazd edukacyjny do Niemiec oraz publikacja jej pracy w specjalnym wydawnictwie pod patronatem IPN. Gratulujemy!

p. A. Kita

gra 1b

gra1b s

gra 1b st

gra 1b cz

Młodzież z kl. 1B LO ostatnie chwile kończącego się właśnie roku szkolnego spędziła z „bronią w ręku” J  We wtorkowe przedpołudnie 21 czerwca uczniowie grali w paintball na Poligonie Pasternik, a następnego dnia uczestniczyli w zajęciach na Strzelnicy TS Wisła Kraków.

p. Paweł Wierzbicki

woda

7 czerwca w klasie 1 b miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dzieci pożegnały się z patyczakiem Zippim, który przez cały rok był z nimi w klasie i uczył ich rozpoznawania emocji i radzenia sobie z trudnościami.

Klasa 1 b  przez cały rok szkolny uczestniczyła w zajęciach międzynarodowego programu wychowowczo-profilaktycznego „Przyjaciele Zippiego”. Podczas zajęć dzieci uczyły się rozpoznawać emocje, wypowiadać się i słuchać innych, rozwiązywać problemy, pomagać innym oraz radzić sobie w różnych sytuacjach. Na zajęciach odkrywaliśmy czym jest przyjaźń, jak ją zawierać oraz co robić by jej nie stracić. Uczyliśmy się nie tylko jak poradzić sobie z problemami, ale również jak innym pomóc kiedy mają problem. Dzieci szukały sposobów rozwiązań trudnych sytuacji, konfliktów, a także uczyły się radzić sobie ze zmianą  i stratą jakich doświadczamy w życiu.

Po całym roku wytężonej pracy, przyszedł czas na wielkie świętowanie. Dzieci otrzymały korony oraz dyplomy ukończenia kursu „Przyjaciele Zippiego”. Żeby wielkiej radości było jeszcze więcej to wybraliśmy się na pizzę do zaprzyjaźnionej restauracji „Rucola”.  Dzięki uprzejmości rodziców Julii Łopuszko mogliśmy nie tylko zjeść przepyszną pizzę, ale również samodzielnie ją wykonać za co bardzo dziękujemy!!!

A ten radosny dzień został uwieczniony na fotografiach.

p.Magdalena Kurkiewicz

p.Marta Grochowska

zippi 1b 2

zippi 1b 1

15 czerwca w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay przed publicznością i jury wystąpili finaliści konkursu recytatorskiego „ROMANTYCY’22. Zygmunt Krasiński – Adam Mickiewicz – Cyprian Kamil Norwid – Juliusz Słowacki”. Wiktor Kaczmarczyk z klasy VIII a zajął I miejsce! Gratulujemy!

p. A. Kita

Wiktor Laur1

3 czerwca w naszej szkole gościliśmy grupę 19 nauczycieli z Islandii. Na co dzień pracują oni w szkole podstawowej (Grunnskólinn) w miejscowości Hella na południu Islandii. Celem spotkania było zapoznanie naszych gości z ogólnym zarysem systemu edukacji w Polsce, przedstawienie podstawowych informacji na temat pracy naszej szkoły oraz wymiana doświadczeń zawodowych.

Wizyta przebiegła w bardzo życzliwej, przyjaznej atmosferze. Oprócz uczestniczenia w prezentacji i panelu dyskusyjnym islandzcy nauczyciele mieli również możliwość obserwacji kilku lekcji oraz posłuchania mini koncertu fletowo-gitarowego w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów.

p. I. Chylarecka

Islandia2

Islandia1

O gromowładnym Zeusie, o Prometeuszu, który dał ludziom ogień, o jabłku niezgody, o sprytnym Syzyfie… – o sprawach całkiem ziemskich i tych nie z tej ziemi, czyli o świecie greckiej mitologii 14 czerwca opowiadali pięknym aktorskim językiem uczniowie klasy Vb. Przedstawienie było pełne dobrego humoru, a odległy świat mitologii dzięki sztuce teatralnej i wspaniałym strojom przygotowanym przez panią Beatę Olborską okazał się bardzo bliski.

p. A. Kita

mitologia4

mitologia3

mitologia2

W dniach 6-10 czerwca uczniowie klasy VIII a przebywali na Jantarowym Wybrzeżu. Mieliśmy okazję zwiedzić niezwykłe miejsca: Mewią Łachę, Gdańsk, Westerplatte, Frombork i Malbork. Nie zabrakło czasu na rekreację na plaży. Wycieczka nad morze była ostatnim wspólnym wyjazdem wieńczącym wszystkie podróże, które mieliśmy okazję odbyć w trakcie ośmioletniej nauki…

p. A. Kita

8a Westerplette

8anad morzem

Dzieci  przyjęte do klas pierwszych, wraz z rodzicami, zapraszamy  w czwartek  9 czerwca 2022 o godz.16.30. na uroczystość przyjęcia dzieci do szkoły.  Czekamy na Was!
reczek22
 
Pierwszy z wielu dyplomów, które Wojtek otrzyma w tym roku. Wojtek Reczek uczeń klasy 3a (wychowawca p. Aleksandra Graff) został laureatem Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński, a już 11 czerwca jedzie do Warszawy odebrać dyplom Wyróżnienia w 68 OLIMPIADZIE CHEMICZNEJ.
Serdecznie gratulujemy!
Dyrekcja oraz nauczyciele

gra2

gra3

gra4

gra

3 czerwca 1B LO wraz ze swoim wychowawcą uczestniczyła w grze miejskiej na Rynku Głównym. Zabawa przygotowana przez Pana Pawła Wierzbickiego dla swojej klasy z okazji Dnia Dziecka, obejmowała osiem zadań, które młodzież rozwiązywała na Małym Rynku, Placu Szczepańskim, Placu Wszystkich Świętych oraz w okolicach Teatru im. Juliusza Słowackiego. Całość trwała prawie półtorej godziny, a w realizacji tego przedsięwzięcia pomagali nasi absolwenci Bartosz Banach, Michał Döerre, Mikołaj Dyląg oraz Franciszek Kucia.

p. Paweł Wierzbicki

zippi2

Uczniowie klasy 1a przez cały rok szkolny każdego tygodnia uczestniczyli w zajęciach rekomendowanego programu profilaktyczno-wychowawczego Przyjaciele Zippiego. Podczas warsztatów poprzez zabawę, rysowanie, odgrywanie scenek, uczyliśmy się, jak radzić sobie z uczuciami - tymi dobrymi i tymi trudnymi, jak je wyrażać, jak rozładowywać trudne emocje w dobry sposób. Poznawaliśmy różne sposoby komunikacji a dzieci dowiadywały się, że umiejętność mówienia, gdy mam problem, szukania osoby, której mogę o tym powiedzieć, oraz umiejętność słuchania innych to ważna sprawa. Odkrywaliśmy podczas zajęć czym jest przyjaźń, jak ją zawierać i utrzymywać oraz co to znaczy być dobrym przyjacielem. Dowiadywaliśmy się, że zmiana kolegi w zabawie nie znaczy, że zdradza się przyjaciela a także, że przyjaciel nie jest moją własnością . Można wspólnie z innymi doświadczać radości i zabawy. 
Poprzez odgrywanie scenek, burze mózgów, uczniowie ćwiczyli jak konstruktywne rozwiązywać konflikty. Podczas warsztatów zmagaliśmy się z takim trudnym tematem, jak przeżywanie zmiany i straty - po to, aby nabyć umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach poprzez szukanie rozwiązań oraz sposobów rozładowania napięć, które mogą się wówczas pojawiać. 

I tak doszliśmy do ostatniego dnia realizacji naszego programu. Dzisiaj 1 czerwca  mieliśmy podwójną radość - Dzień Dziecka oraz   wielkie świętowanie związane z przyznaniem każdemu dziecku korony i  dyplomu ukończenia  programu profilaktyczno-wychowawczego  PRZYJACIELE ZIPPIEGO - kursu pozwalającego zdobyć umiejętność radzenia sobie z różnymi , niekiedy trudnymi emocjami, sytuacjami. 

A wszystko uwieczniliśmy na fotorelacji

pedagog - Elżbieta Miszczyńska 

Teatr w szkole!

Rozkład dzwonków

 • 0 7.30 -  8.15
 • 1 8.20 -  9.05
 • 2 9.15 - 10.00
 • 3 10.10 - 10.55
 • 4 11.10 - 11.55
 • 5 12.05 - 12.50
 • 6 13.00 - 13.45
 • 7 14.05 - 14.50

Kalendarz roku szkolnego

 • Boże Narodzenie: 23 - 31.12.2022
 • Ferie zimowe: 30.01.2023 - 12.02.2023
 • Rekolekcje wielkopostne: 04.2023
 • Wielkanoc: 06.04 - 11.04.2023
 • Zakończenie roku szkolnego: 23.06.2023
 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych: 14 i 31.10.22; 1 i 11.11.22; 6.01.23; 1-3.05.23; 8-9.06.23

Harmonogram zebrań rodziców

 • 26 września 2022
 • 17 listopada 2022
 • 26 stycznia 2023
 • 23 marca 2023
 • 11 maja 2023

Programy profilaktyczne

www.opoka.org.pl

www.opoka.org.pl

Ważne telefony

Początek strony