Gabrysia Wierzbicka z klasy VIII a zwyciężyła w konkursie organizowanym pod patronatem Kustosza Pamięci Narodowej dr Wandy Półtawskiej. Celem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest upamiętnienie więźniarek KL Ravensbrück. Nagrodą dla Gabrysi będzie wyjazd edukacyjny do Niemiec oraz publikacja jej pracy w specjalnym wydawnictwie pod patronatem IPN. Gratulujemy!
p. A. Kita
Młodzież z kl. 1B LO ostatnie chwile kończącego się właśnie roku szkolnego spędziła z „bronią w ręku” J We wtorkowe przedpołudnie 21 czerwca uczniowie grali w paintball na Poligonie Pasternik, a następnego dnia uczestniczyli w zajęciach na Strzelnicy TS Wisła Kraków.
p. Paweł Wierzbicki
7 czerwca w klasie 1 b miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dzieci pożegnały się z patyczakiem Zippim, który przez cały rok był z nimi w klasie i uczył ich rozpoznawania emocji i radzenia sobie z trudnościami.
Klasa 1 b przez cały rok szkolny uczestniczyła w zajęciach międzynarodowego programu wychowowczo-profilaktycznego „Przyjaciele Zippiego”. Podczas zajęć dzieci uczyły się rozpoznawać emocje, wypowiadać się i słuchać innych, rozwiązywać problemy, pomagać innym oraz radzić sobie w różnych sytuacjach. Na zajęciach odkrywaliśmy czym jest przyjaźń, jak ją zawierać oraz co robić by jej nie stracić. Uczyliśmy się nie tylko jak poradzić sobie z problemami, ale również jak innym pomóc kiedy mają problem. Dzieci szukały sposobów rozwiązań trudnych sytuacji, konfliktów, a także uczyły się radzić sobie ze zmianą i stratą jakich doświadczamy w życiu.
Po całym roku wytężonej pracy, przyszedł czas na wielkie świętowanie. Dzieci otrzymały korony oraz dyplomy ukończenia kursu „Przyjaciele Zippiego”. Żeby wielkiej radości było jeszcze więcej to wybraliśmy się na pizzę do zaprzyjaźnionej restauracji „Rucola”. Dzięki uprzejmości rodziców Julii Łopuszko mogliśmy nie tylko zjeść przepyszną pizzę, ale również samodzielnie ją wykonać za co bardzo dziękujemy!!!
A ten radosny dzień został uwieczniony na fotografiach.
p.Magdalena Kurkiewicz
p.Marta Grochowska
15 czerwca w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay przed publicznością i jury wystąpili finaliści konkursu recytatorskiego „ROMANTYCY’22. Zygmunt Krasiński – Adam Mickiewicz – Cyprian Kamil Norwid – Juliusz Słowacki”. Wiktor Kaczmarczyk z klasy VIII a zajął I miejsce! Gratulujemy!
p. A. Kita
3 czerwca w naszej szkole gościliśmy grupę 19 nauczycieli z Islandii. Na co dzień pracują oni w szkole podstawowej (Grunnskólinn) w miejscowości Hella na południu Islandii. Celem spotkania było zapoznanie naszych gości z ogólnym zarysem systemu edukacji w Polsce, przedstawienie podstawowych informacji na temat pracy naszej szkoły oraz wymiana doświadczeń zawodowych.
Wizyta przebiegła w bardzo życzliwej, przyjaznej atmosferze. Oprócz uczestniczenia w prezentacji i panelu dyskusyjnym islandzcy nauczyciele mieli również możliwość obserwacji kilku lekcji oraz posłuchania mini koncertu fletowo-gitarowego w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów.
p. I. Chylarecka
O gromowładnym Zeusie, o Prometeuszu, który dał ludziom ogień, o jabłku niezgody, o sprytnym Syzyfie… – o sprawach całkiem ziemskich i tych nie z tej ziemi, czyli o świecie greckiej mitologii 14 czerwca opowiadali pięknym aktorskim językiem uczniowie klasy Vb. Przedstawienie było pełne dobrego humoru, a odległy świat mitologii dzięki sztuce teatralnej i wspaniałym strojom przygotowanym przez panią Beatę Olborską okazał się bardzo bliski.
p. A. Kita
W dniach 6-10 czerwca uczniowie klasy VIII a przebywali na Jantarowym Wybrzeżu. Mieliśmy okazję zwiedzić niezwykłe miejsca: Mewią Łachę, Gdańsk, Westerplatte, Frombork i Malbork. Nie zabrakło czasu na rekreację na plaży. Wycieczka nad morze była ostatnim wspólnym wyjazdem wieńczącym wszystkie podróże, które mieliśmy okazję odbyć w trakcie ośmioletniej nauki…
p. A. Kita
3 czerwca 1B LO wraz ze swoim wychowawcą uczestniczyła w grze miejskiej na Rynku Głównym. Zabawa przygotowana przez Pana Pawła Wierzbickiego dla swojej klasy z okazji Dnia Dziecka, obejmowała osiem zadań, które młodzież rozwiązywała na Małym Rynku, Placu Szczepańskim, Placu Wszystkich Świętych oraz w okolicach Teatru im. Juliusza Słowackiego. Całość trwała prawie półtorej godziny, a w realizacji tego przedsięwzięcia pomagali nasi absolwenci Bartosz Banach, Michał Döerre, Mikołaj Dyląg oraz Franciszek Kucia.
p. Paweł Wierzbicki
Uczniowie klasy 1a przez cały rok szkolny każdego tygodnia uczestniczyli w zajęciach rekomendowanego programu profilaktyczno-wychowawczego P
Poprzez odgrywanie scenek, burze mózgów, uczniowie ćwiczyli jak konstruktywne rozwiązywać konflikty. Podczas warsztatów zmagaliśmy się z takim trudnym tematem, jak przeżywanie zmiany i straty - po to, aby nabyć umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach poprzez szukanie rozwiązań oraz sposobów rozładowania napięć, które mogą się wówczas pojawiać.
I tak doszliśmy do ostatniego dnia realizacji naszego programu. Dzisiaj 1 czerwca mieliśmy podwójną radość - Dzień Dziecka oraz wielkie świętowanie związane z przyznaniem każdemu dziecku korony i dyplomu ukończenia programu profilaktyczno-wychowawczego PRZYJACIELE ZIPPIEGO - kursu pozwalającego zdobyć umiejętność radzenia sobie z różnymi , niekiedy trudnymi emocjami, sytuacjami.
A wszystko uwieczniliśmy na fotorelacji
pedagog - Elżbieta Miszczyńska