gawryluk0

Następna świetna seria książek to „Pies na medal”. Autorka przedstawia postacie psów, które pomagają ludziom. Tak więc mamy tu psa Badyla, który służy w policji. Mamy Morusa, który jest psem ratownikiem wodnym. Mamy Juniora opiekuna osób starszych a także psa lawinowego Czarta. Jest tych piesków znacznie więcej. Chcecie je poznać? Zapraszamy do biblioteki!

Szczególną uwagę pani Barbara zwróciła na swoją książkę pt. „Mali Bohaterowie”. To niezwykła pozycja, która przedstawia postawy dzieci, które znalazły się w sytuacji zagrożenia. Dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom umiały zareagować w trudnych sytuacjach tak, by ratować siebie i innych. Jest to książka, którą powinno przeczytać każde dziecko!

Bardzo piękną i mądrą książkę napisała  pani Barbara wraz z Pawłem Skawińskim, byłym dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ta książka to „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”. Pięknie ilustrowana pozycja zawiera wiele bardzo ważnych wiadomości na temat Tatr i ich zdobywania. To książka dla każdego turysty, który rozpoczyna wędrówki w naszych najwyższych i najpiękniejszych górach.

Pani Barbara pochwaliła się również swoją najnowszą książką pt.”Gdzie jest Pulpo?”. To miła opowieść o zaginięciu sympatycznego mopsa. W tej sytuacji wszyscy mieszkańcy kamienicy wyruszają na poszukiwania.

Nasze spotkanie z panią Barbarą Gawryluk mogłoby trwać i trwać, gdyż książek które napisała pani Barbara jest dużo, dużo więcej. Cóż nasze spotkanie miało swój czas, natomiast książki o których opowiadała i te o których,  nie zdążyła opowiedzieć można znaleźć w bibliotece.

A na koniec jeszcze niezbędna informacja dla wielbicieli Lassego i Mai. Następny tom naszej ulubionej serii detektywistycznej będzie miał tytuł „Tajemnica dancingu”. Już nie możemy się jej doczekać!

Barbara Gawryluk

Jest autorką i popularyzatorką książek dla dzieci, jest również tłumaczką  literatury szwedzkiej. Ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przełożyła na język polski słynną serie książek Martina Widmarka pt. „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Jest również dziennikarką Radia Kraków, gdzie tworzy  programy literackie oraz prowadzi autorską audycję „Alfabet” skierowaną do dzieci i młodzieży Przede wszystkim jednak od lat pisze książki.

Dzieci szczególnie wyróżniły w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2007, jej opowieść  pt. „Dżok. Legenda o psiej wierności”.

Barbara Gawryluk jest także laureatką za rok 2009 Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Zuzanka z pistacjowego domu”. W  2010 roku została laureatką nagrody „Książka roku” polskiej sekcji IBBY za upowszechnienie czytelnictwa min. poprzez audycję „Książka            na szóstkę”.

W życiu prywatnym jest mamą  dwójki dzieci, córki i syna, którzy byli pierwszymi recenzentami jej książek. Aktualnie dużo czasu spędza z ukochaną wnuczką.

p.Iwona Szczerbowska