7 czerwca w klasie 1 b miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dzieci pożegnały się z patyczakiem Zippim, który przez cały rok był z nimi w klasie i uczył ich rozpoznawania emocji i radzenia sobie z trudnościami.

Klasa 1 b  przez cały rok szkolny uczestniczyła w zajęciach międzynarodowego programu wychowowczo-profilaktycznego „Przyjaciele Zippiego”. Podczas zajęć dzieci uczyły się rozpoznawać emocje, wypowiadać się i słuchać innych, rozwiązywać problemy, pomagać innym oraz radzić sobie w różnych sytuacjach. Na zajęciach odkrywaliśmy czym jest przyjaźń, jak ją zawierać oraz co robić by jej nie stracić. Uczyliśmy się nie tylko jak poradzić sobie z problemami, ale również jak innym pomóc kiedy mają problem. Dzieci szukały sposobów rozwiązań trudnych sytuacji, konfliktów, a także uczyły się radzić sobie ze zmianą  i stratą jakich doświadczamy w życiu.

Po całym roku wytężonej pracy, przyszedł czas na wielkie świętowanie. Dzieci otrzymały korony oraz dyplomy ukończenia kursu „Przyjaciele Zippiego”. Żeby wielkiej radości było jeszcze więcej to wybraliśmy się na pizzę do zaprzyjaźnionej restauracji „Rucola”.  Dzięki uprzejmości rodziców Julii Łopuszko mogliśmy nie tylko zjeść przepyszną pizzę, ale również samodzielnie ją wykonać za co bardzo dziękujemy!!!

A ten radosny dzień został uwieczniony na fotografiach.

p.Magdalena Kurkiewicz

p.Marta Grochowska

zippi 1b 2

zippi 1b 1