Filip Wożniak został laureatem etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego".

Ostatnie trofea Bartłomieja Kokota

Bartek Kokot z klasy IVa - oprócz tego, że jest wzorowym - wpisanym do Złotej Księgi - uczniem z najwyższą średnią ocen w klasie (5,6) odnosi także ogromne sukcesy w tym, co jest jego życiową pasją. Ostatnio otrzymał: I miejsce w VIII Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów - Rybnik 2012 I nagrodę w XVII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym - Konin 2012 III nagrodę w 20 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym - Szafarnia 2012 oraz Nagrodę Edukacyjną Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa w 2012 roku za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków szkolnych, wybitne osiągnięcia w nauce oraz wiedzę i umiejętności wykraczające poza program nauczania.

wychowawczyni - p. Monika Nikiel

Odbiór dyplomów maturalnych w piątek 29.06.2012 od godz. 9.00 do 11.00 w sali nr 11. Możliwość odbioru w innym terminie bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

Ks. Dyrektor

Wspólne zakończenie roku szkolnego rozpocznie się Mszą św. w Bazylice św. Floriana w piątek 29.06.2012 roku o godz. 9.00. Po Mszy św. spotkanie z wychowawcami w klasach. Serdecznie zapraszamy.

Ks. Dyrektor

Archipelag skarbów

Po raz kolejny młodzież ostatnich klas gimnazjum i pierwszej liceum została zaproszona w podróż, która jak się okazało nie jest łatwa i wymaga sporo wysiłku i wyrzeczeń... Ukryty skarb ? czeka!!!

Nie ma tego złego

To już nasze ostatnie spotkanie (25 czerwca)... ale tylko w tym roku szkolnym. Na pewno wrócimy tutaj za rok. Dziękujemy wszystkim pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej im. Helclów, którzy z uśmiechem na twarzy oraz z wielkim przejęciem wysłuchali naszych trochę pomieszanych bajek. NIE MA TEGO ZŁEGO...co by nie wyszło na dobre. Do zobaczenia

Uczniowie klas I-III SP z koła teatralnego prowadzonego przez Magdalenę Napiórkowską

Kogel-Mogel

Istny KOGEL-MOGEL (tak jak w naszym przedstawieniu) miał dzisiaj miejsce. Już tydzień temu wiedzieliśmy, że 19 czerwca będziemy występować przed znajomą już nam publicznością w Domu Pomocy Społecznej im. Helclów, ale nikt nie przewidział, że czeka nas tyle niespodzianek. Kilka osób grających główne role niestety zachorowało po naszej wycieczce i mieliśmy problem, z którym świetnie się uporaliśmy, nie obyło się jednak bez szeptanych podpowiedzi pani Magdy J. Pani Agnieszka zapewniła transport naszym rekwizytom oraz uwieczniła nas na zdjęciach. Na koniec naszego pobytu odśpiewaliśmy... ?Kokoko Euro spoko?, wszyscy dobrze się bawili i bili brawo. Dla takiej publiczności warto wracać!!!

Uczniowie klas I-III SP z koła teatralnego prowadzonego przez Magdalenę Napiórkowską

Szkolna wymiana Kraków-Ludwigshafen W tym roku szkolnym już po raz trzeci odbyła się szkolna wymiana młodzieży między naszą szkołą a szkołą partnerską Integrierte Gesamtschule Ernst Bloch w Ludwigshafen. W marcu nasi uczniowie gościli przez tydzień w Ludwigshafen. W czasie swojego pobytu w Niemczech zwiedzili Moguncję - stolicę Nadrenii Palatynat (muzeum Gutenberga), Heidelberg (z najstarszym uniwersytetem w Niemczech), Wormację, Ludwigshafen oraz miejsce pamięci Osthofen (pierwszy obóz koncentracyjny w Niemczech). Poza tym mieli okazję zapoznać się z systemem szkolnictwa w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, zwiedzić szkołę partnerską w Ludwigshafen oraz uczestniczyć w zajęciach swoich partnerów wymiany.

Młodzież z Niemiec wraz z Opiekunami przybyła do Krakowa w ostatni dzień maja i spędziła z nami cały tydzień, w czasie którego chcieliśmy pokazać im, jak żyje się w Polsce, Krakowie, w naszej szkole i na co dzień w rodzinach... Podczas spaceru po Krakowie nasi uczniowie wcielili się w rolę przewodników miejskich i prezentowali Gościom wybrane zabytki naszego miasta. Poza tym zwiedziliśmy razem wystawę poświęconą Krakowowi oraz jego mieszkańcom w czasach okupacji w Fabryce Schindlera oraz obóz Oświęcim-Brzezinka, na terenie którego odbyły się również warsztaty "Losy jednostki w obozie na podstawie dokumentów i fotografii".

Zarówno spotkanie w Ludwigshafen jak i spotkanie w Krakowie dostarczyły uczestnikom wymiany wielu niezapomnianych wrażeń.

Koordynatorzy wymiany: Maria Frączek i Anna Prochowska-Sularz

Piknik szkolny 2012 r.PIKNIK szkolny
z okazji 5-lecia Katolickich Szkół im. Świętej Rodziny z Nazaretu,
prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej już przeszedł do historii! Zapraszamy na fotorelację!

Ks. Dyrektor

Podczas Pikniku Szkolnego został zaprezentowany projekt edukacyjny dotyczący historii naszej szkoły. W ramach projektu można było zobaczyć prezentację multimedialną i kilka pamiątek z dziejów szkoły.

Autorzy: Jakub Jęcek, Jan  Bugajski, Mateusz Puto, kl. 2B

Nasza szkoła wczoraj i dziś

Laureatem pierwszej edycji konkursu ?Lolek - najlepszy kolega wzorem ucznia wadowickiego gimnazjum ? Karola Wojtyły? w roku szkolnym 2011/2012 został Jan Kita z klasy IVa. Tytuł ?Małego Lolka? otrzymał Radosław Żak z klasy IIIa.

Nominowani byli: Aleksandra Matysek z kl. Ia, Marika Żak z kl. Ib, Emilka Berbeka z kl. IIa, Marta Seweryniak z kl. IIb, Radosław Żak z kl. IIIa, Franek Szarek z kl. IIIb, Jan Kita z kl. IVa, Tomek Bartuś z kl. IVb, Maciej Zieliński z kl. V, Marcin Pawlus z kl. VI.

Serdecznie gratulujemy!
Opiekun Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej
 p. Anna Perdenia

Lolek to chłopiec
wam powszechnie znany,
kolega z ławki szkolnej
przez wszystkich lubiany.
Życzliwy i pomocny,
gdy trzeba bardzo skupiony,
w nauce pilny, ambitny,
w przyjaźni - niezastąpiony.

By każdy z nas poprzeczkę
stawiał sobie wyżej
i zachowanie Lolka
w szkole wzorem było,
by co dzień mieć do nieba
chociaż trochę bliżej
Grono oto nagrodę
wam ustanowiło.

Nagrodę Lolka
za serdeczność, pomocą dłoń,
koleżeńską postawę i inne cnoty.
Do pracy nad sobą nabierzmy ochoty.

--
M.N.

Najlepsi Czytelnicy w roku szkolnym 2011/12

Uroczystość Najświętszego Serca JezusowegoW Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego - w dniu odpustu - ks. bp Jan Szkodoń poświęcił w szkolnej kaplicy Drogę Krzyżową. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

Ks. Dyrektor

FINAŁY KONKURSÓW LITERACKICH ORGANIZOWANYCH PRZEZ NASZE LICEUMW ostatnim czasie w szkole odbyły się finały konkursów literackich organizowanych przez nasze liceum pod patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty i Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
Dnia 30.04.2012 odbył się finał I Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego ?Niektórzy lubią poezję? dla gimnazjalistów, natomiast dnia 12.06.2012 miał miejsce finał II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ?Radość pisania? dla licealistów.

Galę finałową konkursu recytatorskiego zaszczycił swą obecnością aktor Teatru Ludowego w Krakowie ? Pan Piotr Piecha, który zasiadał również w jury konkursu. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, odbyły się warsztaty recytatorskie dla uczestników, które Pan Piecha poprowadził w sposób niezwykle ciekawy. Przekazał podczas nich ważne wskazówki dla młodych recytatorów, tłumaczył na co trzeba zwracać uwagę podczas recytacji poezji. Po warsztatach każdy z finalistów miał możliwość indywidualnej rozmowy z  aktorem oraz pozostałymi członkami jury. Zainteresowanie było ogromne!

Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ?Radość pisania? zakończył się również dużym sukcesem. Tym razem na gali gościliśmy Panią Profesor Zofię Zarębiankę (profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego), która wręczyła laureatom nagrody oraz odczytała esej napisany specjalnie na tę okazję. Przekazała także swoje uwagi i spostrzeżenia na temat nagrodzonych prac.  
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali w oryginalny sposób sylwetkę i twórczość Wisławy Szymborskiej, której poświęcone były oba konkursy.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim finalistom i zapraszamy do udziału w konkursach za rok!

Dziękujemy jednocześnie za wszelkie miłe słowa pod kierunkiem organizatorów konkursów ? są dla nas inspiracją i mobilizują nas do dalszego organizowania tego typu przedsięwzięć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obu gal konkursowych oraz przeczytania eseju Pani Profesor Zofii Zarębianki.

Esej Pani Profesor Zofii Zarębianki.


Organizatorzy Konkursów:
ks. dr Krzysztof Wilk
dr Katarzyna Wójtowicz
mgr Ewelina Porębska

Teatr w szkole!

Rozkład dzwonków

 • 0 7.30 -  8.15
 • 1 8.20 -  9.05
 • 2 9.15 - 10.00
 • 3 10.10 - 10.55
 • 4 11.10 - 11.55
 • 5 12.05 - 12.50
 • 6 13.00 - 13.45
 • 7 14.05 - 14.50

Kalendarz roku szkolnego

 • Boże Narodzenie: 23 - 31.12.2022
 • Ferie zimowe: 30.01.2023 - 12.02.2023
 • Rekolekcje wielkopostne: 04.2023
 • Wielkanoc: 06.04 - 11.04.2023
 • Zakończenie roku szkolnego: 23.06.2023
 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych: 14 i 31.10.22; 1 i 11.11.22; 6.01.23; 1-3.05.23; 8-9.06.23

Harmonogram zebrań rodziców

 • 26 września 2022
 • 17 listopada 2022
 • 26 stycznia 2023
 • 23 marca 2023
 • 11 maja 2023

Programy profilaktyczne

www.opoka.org.pl

www.opoka.org.pl

Ważne telefony

Początek strony