WładysławW drugiej edycji konkursu  ?LOLEK. Wybieramy najlepszego kolegę - naśladowcę ucznia wadowickiego gimnazjum ? Karola Wojtyły? w roku szkolnym 2012/2013 zostali nominowani:

 • Błażej Gniadek (IIa)
 • Tymek Buniak (IIb)
 • Agnieszka Król (IIIa)
 • Marta Kapałka (IIIb)
 • Teodor Widerski (IVa)
 • Julia Wyka (IVb)
 • Konrad Tomczyk (Va)
 • Władysław Sokołowski (Vb)
 • Karolina Szczygieł (VI)


Zwycięzcą konkursu i zdobywcą tytułu LOLEK został Władek Sokołowski z klasy VB.

ratownictwoZ radością informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Katarzyna Małek (3A), Kaja Słonina (3A) oraz Tomasz Maurek (2C) zajęli I miejsce w tegorocznej V. edycji konkursu PRAWO, RATOWNICTWO, BEZPIECZEŃSTWO organizowanym przez Straż Miejską Miasta Krakowa i Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej.
 
Opiekun konkursu: p. Agnieszka Majcher

koniec roku 2013W piątek o godzinie 8.30 uczniowie z wychowawcami przechodzą na Mszę św. do Bazyliki
św. Floriana na godzinę 9.00.
W Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym można umawiać się z uczniami przed Bazyliką.
 
Po Mszy św. rozdanie świadectw w klasach.

Informujemy, że odbiór świadectw dojrzałości odbędzie się 28 czerwca (piątek) od godziny 8.00 w sekretariacie szkoły.

Ks. Dyrektor

bibliotekaNajlepsi Czytelnicy  w Szkole Podstawowej

1. DOMINIK KAŹMIERCZAK   VA 2. KAROL PACIA  VA 3. IGNACY JANUSZEK   VA 4. ESTERA JĘCEK  VA 5. MICHAŁ PORĄBKA V A 6. DOMINIK KAŹMIERCZAK   VA 7. KAROL PACIA  VA 8. IGNACY JANUSZEK   VA 9. ESTERA JĘCEK  VA 10. MICHAŁ PORĄBKA  V A 11. KAROLINA SZCZYGIEŁ  VI 12. ELŻBIETA PUTO  VI 13. JAGODA PIRÓG  IIB 14. OLA GRADOWSKA  IIB 15. KAROLINA PORĄBKA  IA  &  KAROL GRAFF  IIB

p. Anna Wątroba i p. Iwona Szczerbowska

Pierwsza Komunia Święta 2013 r.

Na ten dzień uczniowie klas drugich czekali bardzo długo. 19 maja 2013 roku po raz pierwszy przyjęli Pana Jezusa w Komunii Świętej. To był bardzo piękny, słoneczny, wzruszający dzień.  Do Bazyliki Świętego Floriana przybyło mnóstwo osób, aby wspólnie z dziećmi świętować to ważne wydarzenie. W niejednym oku zakręciła się łza, kiedy dzieci prosiły rodziców o błogosławieństwo,  a także kiedy podchodziły do ołtarza ? przejęte, uroczyste, z czystymi serduszkami. Ten dzień na zawsze pozostanie w naszej pamięci ? w pamięci dzieci, ich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości.

                                                                      p. Anna Mroczko

Tydzień zdrowego żywieniaW ramach majowego ?Tygodnia Zdrowego Żywienia? w szkole podstawowej odbywały się konkursy, turnieje oraz zdrowe i smaczne wspólne drugie śniadania w klasach. W Tydzień Zdrowego Żywienia zaangażowało się wielu uczniów, wręczono też wiele nagród.


p. Hanna Perdenia i p. Małgorzata Nizio

Piknik 2013Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji PIKNIKU SZKOLNEGO. Dzięki zaangażowaniu Rodziców, Nauczycieli i naszych Uczniów przeżyliśmy wspólnie niezapomniany czas. BÓG ZAPŁAĆ za ofiarę złożoną w czasie Mszy św. (1258,8 zł), która zostanie przeznaczona na remont kaplicy pod chórem.

ks. Dyrektor
Foto: p. Agata Pałys-Suchorab

Turniej Sportowy Związku Samorządów Szkół KatolickichGimnazjakiści uczestniczyli w Turnieju Sportowym Związku Samorządów Szkół Katolickich, który odbył się w sobotę 18 maja w Publicznym Gimnazjum nr 52 Ojców Pijarów w Krakowie Nasi uczniowie zajęli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając 3. miejsce w turnieju siatkówki i 1. miejsce w turnieju piłki nożnej oraz tytuł Króla Strzelców, który został przyznany Krzysztofowi Kozikowi z 3B. Zwycięzcom i zawodnikom zaangażowanym w rozgrywki GRATULUJEMY! Dziękujemy Kibicom, którzy stawili się w sobotę, aby wspierać drużyny naszej szkoły.
                           

Samorząd Uczniowski Gimnazjum

plakat-jerycho

 ?Spójrz, ja daję w Twoje ręce Jerycho wraz z jego królem i dzielnymi wojownikami"
Joz 6, 2

Nieustająca modlitwa przez sześć dni i sześć nocy przed najświętszym sakramentem w intencji Nowej Ewangelizacji Krakowa i Nowej Huty
http://www.jerycho.jestem.net.pl/
"JERYCHO" - Czerwiec 2013. Kościół "ARKA PANA" Nowa Huta - Bieńczyce. Kaplica Pojednania.

 

radosc pisania1Z przyczyn organizacyjnych ulega zmianie termin
Finału III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ?Radość pisania?

Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ?Radość pisania?
odbędzie się 21.06.2013 o godz. 12.30 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym
im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie przy ul. Pędzichów 13.
Na Finał zapraszamy wszystkich uczestników Konkursu. Lista finalistów poniżej.

 Protokół z Finału III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Radość pisania"

zapr piknik 06 2013Dziękujemy wszystkim ochotnikom przygotowującym piknik. Wciąż jednak jest nas mało, dlatego prosimy o szybkie przesyłanie zgłoszeń. Zapraszamy Panów do pomocy technicznej w niedzielę o godz. 10.00 rano na czas ok. 2 godzin, jak również po pikniku, tj. ok. godz. 19.00 na czas ok. 1 godziny. Osoby przygotowujące wypieki do sprzedaży prosimy o zgłoszenie się do namiotów sprzedażowych w niedzielę, najpóźniej ok. godz. 14.45.

Pozdrawiamy i cieszymy się na spotkanie w najbliższą niedzielę.

Rada Rodziców

kosiarz2W ostatnią sobotę od godziny 10.00 mała, ale bardzo sprawna grupa ok. 25 osób w wieku od 2 do 50 lat, podjęła się przygotowania parku na niedzielny piknik. Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że zadanie zostało wykonane! Szczególne podziękowania kierujemy do kosiarzy, którzy nie szczędzili swojego potu i benzyny. Dla najmłodszych ochotników mamy małe upominki do odebrania podczas pikniku.

Dziękujemy i do zobaczenia w niwdzielę o godz. 15.00.

Rada Rodziców

odpustW piątek 7 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w szkolnej kaplicy przeżywaliśmy odpust. O godz. 8.20 odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Prałat Grzegorz Szewczyk - Proboszcz parafii św. Floriana. Uczniowie zaangażowaniem i radosnym śpiewem wyrażali swoją miłość do Bożego Serca. Po Mszy św. Ksiądz Dyrektor rozdawał cukierki odpustowe.

p. Anna Kita i s. Danuta

Teatr w szkole!

Rozkład dzwonków

 • 0 7.30 -  8.15
 • 1 8.20 -  9.05
 • 2 9.15 - 10.00
 • 3 10.10 - 10.55
 • 4 11.10 - 11.55
 • 5 12.05 - 12.50
 • 6 13.00 - 13.45
 • 7 14.05 - 14.50

Kalendarz roku szkolnego

 • Boże Narodzenie: 23 - 31.12.2022
 • Ferie zimowe: 30.01.2023 - 12.02.2023
 • Rekolekcje wielkopostne: 04.2023
 • Wielkanoc: 06.04 - 11.04.2023
 • Zakończenie roku szkolnego: 23.06.2023
 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych: 14 i 31.10.22; 1 i 11.11.22; 6.01.23; 1-3.05.23; 8-9.06.23

Harmonogram zebrań rodziców

 • 26 września 2022
 • 17 listopada 2022
 • 26 stycznia 2023
 • 23 marca 2023
 • 11 maja 2023

Programy profilaktyczne

www.opoka.org.pl

www.opoka.org.pl

Ważne telefony

Początek strony