23 listopada 2018 roku w świetlicy dzieci młodszych zorganizowane zostały radiowe warsztaty dla klas drugich. Odwiedziły nas dziennikarki Polskiego Radia Dzieciom – Pani Martyna Chuderska i Pani Julia Rozbiecka, by odpowiedzieć na pytania dzieci.

A wszystko zaczęło się tak: w październiku słuchaliśmy porannych audycji w Polskim Radiu Dzieciom i rozmawialiśmy o zawodzie dziennikarza radiowego – między innymi o tym jak to jest nim być. Braliśmy także udział w zabawach proponowanych w audycjach. Powstał nawet wspaniały plakat o cechach dziennikarza radiowego. Niektóre dzieci napisały pytania do Pani Martyny (która prowadzi poranne audycje), a czekając na jej odpowiedzi okazało się, że może ich udzielić dzieciom osobiście!

31

Z radością przyjęliśmy naszych gości przygotowując specjalny powitalny transparent. Pani Julia opowiedziała dzieciom szczegółowo o zawodzie reportera, tajnikach pracy i zapoznała z radiowym sprzętem. Następnie udało nam się połączyć na żywo ze studiem w Warszawie! Pozdrawialiśmy całą Polskę prosto z Krakowa! Potem w małych grupach dzieci wyposażone w profesjonalny sprzęt próbowały swoich sił jako reporter radiowy. Zainteresowanie było ogromne, a po ćwiczeniach dzieci miały kolejne pytania do Pani Martyny. Mimo, że spotkanie trwało prawie dwie godziny to i tak było zdecydowanie za krótkie.

Serdecznie dziękujemy za tak wspaniały warsztat, prezenty dla dzieci oraz mnóstwo wspomnień, które z nami zostają.

opracowała: p. R. Kociołek
Więcej zdjęć ze spotkania z Polskim Radiem Dzieciom