W tym roku pod koniec października odbyły się w Krakowie już XXII Targi Książki. To międzynarodowa impreza gromadząca wydawców z całej Polski oraz wielbicieli literatury z Krakowa i okolic. W tym roku na targach nasza szkoła była reprezentowana przez najlepszych czytelników z klas V i VI szkoły podstawowej.
Na targach oprócz wspaniałej możliwości kontaktu z ulubionymi książkami oraz okazji zapoznania się z nowościami literatury polskiej i światowej, największą atrakcją są spotkania z autorami. Często odwiedzający targi udają się tam przede wszystkim po to aby spotkać swego ulubionego pisarza i mieć możliwość porozmawiania z nim. My również podczas wyprawy na targi spotkaliśmy się z kilkoma ciekawymi autorami.
Pani Beata Andrzejczuk jest autorką słynnej serii książek pt. „Pamiętnik nastolatki”, do tej pory ukazało się 14 tomów książki, ale do cyklu należą jeszcze 3 tomy „Tajemnicy Jacoba”. Pan Kazimierz Szymeczko jest współautorem ciekawej serii książek pt. „Zdarzyło się w Polsce”, szczególnie polecamy, wydany z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, tom pt. „Odzyskana niepodległość”. Pisarz jest także autorem wielu znajdujących się również w księgozbiorze naszej biblioteki powieści dla młodzieży np. „Tetrus”, „Fałszerze w sieci”, „Święty w kapeluszu”. Literaturę dla najmłodszych reprezentuje zawsze obecna na targach pani Wioletta Piasecka. Pani Wioletta jest autorką ponad 40 baśni i bajek, obecnie specjalizuje się w literaturze o charakterze patriotycznym min. „Ignaś. Opowieści patriotyczne”. Inne znane jej książeczki dla dzieci to: „Mała Cyganeczka” oraz „Zagadki piłkarskie”. Oczywiście nigdy na targach nie brakuje znanego podróżnika pana Wojciecha Cejrowskiego. Pan Wojtek może nie publikuje dużo, za to zawsze jest obecny na targach i chętnie rozmawia z czytelnikami i rozdaje autografy w zamian za „Ojcze nasz”.
Pobyt na targach jest naprawdę bardzo ciekawy. Wróciliśmy obładowani literaturą i materiałami wydawniczymi, przekonani o tym, że książki „trzymają się dobrze”!

p. Iwona Szczerbowska

targi1

targi2

targi3

targi4

targi5

targi6