Szanowni Państwo!
 
Pragniemy poinformować, ze Stowarzyszenie Aletheia w okresie letnim planuje organizację i prowadzenie czterech turnusów Twórczych Wakacji w Mieście!!!
Zapraszamy do naszej pracowni dzieci w wieku 7 ? 13 lat przez cały lipiec od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 ? 16.00
 
Mamy nadzieję powtórzyć sukces ARTFerii 2012 oraz  wprowadzić wiele nowych atrakcji dla wszystkich Uczestników!!!
 
 
SZCZEGÓŁY W ZAŁĄCZNIKU oraz na stronie: WWW.ALETHEIA-ART.PL

a także pod nr lel. 721 831 995
 
 
Zapraszamy!
 
Zespół Stowarzyszenia Aletheia

www.edukacjamedialna.pl

Bezpieczeństwo w sieci

5 lutego jest Dniem Bezpiecznego Internetu. Pragniemy przedstawić Państwu garść informacji o bezpieczeństwie dzieci w sieci. Badania pokazują, że niemalże wszystkie dzieci używające Internetu korzystają z serwisów umożliwiających komunikację. Około 70 % dzieci trafia w Internecie na pornografię, 14 % doświadcza publikowania w sieci ośmieszająch materiałów, a 70 % dzieci w wieku 7-14 lat gra w gry on-line.
Mimo najlepszych intencji dzieci korzystające z Internetu mogą być narażone na kontakt z treściami szkodliwymi. Oprogramowanie filtrujące nigdy nie zastąpi opieki dorosłych i nie zdejmie z nich odpowiedzialności za  bezpieczeństwo dzieci.

 Zawsze warto rozmawiać z dzieckiem o tym, jakie działania podejmuje w sieci i pamiętać, że w wirtualnej przestrzeni nikt nie jest anonimowy ani bezkarny.

  Pomocne adresy:

 dyżurnet.pl ? punkt kontaktowy przyjmujące zgłoszenia o nielegalnych treściach w Internecie

 helpline.org.pl tel.: 800 100 100 ? tu można zgłosić: treści prezentujące przemoc, zawierające wulgaryzmy i elementy psychomanipulacji. Na stronie można znaleźć rady dotyczące profilaktyki i informacje o zagrożeniach.

 116111.pl ? strona internetowa i bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Zebrała: Małgorzata Nizio ? nauczyciel informatyki

 

Ważne telefony

Początek strony