Oto informacje od wolontariuszy i rodzin obdarowanych przez nas.

                                        KLASA 1A

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:

No więc przyjechaliśmy... Stanęliśmy z paczkami w rękach przed drzwiami mieszkania naszej Rodziny. Zapukałam. Otworzyła nam babcia mieszkająca z rodziną, dla której przeznaczona była Paczka. Jak się okazało w domu była tylko najmłodsza z dziewczynek - Jola wraz z babcią i dziadkiem (Pani Bożena i Marysia musiały w tym dniu wyjechać poza miasto w ważnej rodzinnej sprawie). Zaczęliśmy wnosić po kolei pięknie zapakowane, kolorowe paczki. Jola z babcią stały w korytarzu jak zamurowane nie mogąc się nadziwić ich ilości. Były bardzo szczęśliwe i podekscytowane. Paczki złożyliśmy w pokoju. Mała Jola zaczęła rozcinać papier z kolejnych paczek i wyciągać podarki. Na początek dziewczynka zajęła się różową paczką z przyborami szkolnymi i puzzlami. Jola nie wiedziała co powiedzieć, oglądała kolejne rzeczy z uśmiechem na twarzy. Babcia natomiast dziękowała, chwaliła kolejne rzeczy jakie są piękne i przydatne. Następnie otwierane były paczki z ubraniami, środkami czystości, żywnością. Joli bardzo podobały się kurtki i różowe trampki. Szczególnie jednak cieszyła się z pluszowego pieska, którego cały czas przytulała i głaskała. Babcia nie posiadała się z radości nad odzieżą, żywnością, chemią gospodarczą. Gitara okazała się wspaniałym prezentem. Podobno Marysi śniła się po nocach i nawet znalazła już kolegę, który mógłby zacząć ją uczyć na niej grać :). Już na początku spotkania powiedziałyśmy rodzinie, kto zrobił dla nich Paczkę :) Wszyscy byli pod wrażeniem zaangażowania i wysiłku jaki włożyliście Państwo w przygotowanie Paczki. Jola wręczyła nam zrobioną wspólnie z mamą w podziękowaniu dla Was laurkę. Na koniec naszej wizyty, gdy już paczki były rozpakowane dziewczynka nagle wybiegła z pokoju. Po chwili wróciła trzymając w rączce wycięte z papieru gwiazdki - prezent od niej dla Was. Dziewczynka uznała, że jedna laurka to za mało za takie wspaniałe prezenty... Ta gwiazdka to podziękowanie wprost z jej dziecięcego serduszka. To było bardzo wzruszające. Na koniec babcia w imieniu całej rodziny przekazała nam podziękowania dla Was, które zapisałyśmy. W atmosferze wielkiej radości opuszczałyśmy rodzinę małej Joli. Dzwoniąc później do rodziny dowiedziałam się też, że największą radość Marysi sprawiła oczywiście wymarzona gitara. Pani Bożena cieszyła się ze wszystkiego, najbardziej jednak z odzieży, butów dla dzieci i środków czystości.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

"Bardzo serdecznie dziękujemy! Byliśmy zaskoczeni taką dużą ilością paczek. Wszystko jest bardzo dobre, wspaniałe, bardzo potrzebne. Wszystko się przyda. Dzieci się cieszyły, będą miały teraz ciepłe kurtki i buty na zimę. Dziękujemy za Wasze bardzo dobre serce i za to, że chcieliście pomóc właśnie naszej rodzinie. Bóg Wam zapłać za to dobro!"

KLASY 3B

                                        KLASA 3B

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:

Pani Anna była zaskoczona ilością paczek oraz tym, że były tak ładnie zapakowane. Była bardzo szczęśliwa i wzruszona, ponieważ nie spodziewała się takiego wspaniałego prezentu. Cieszyła się bardzo z biurka, komputera i ubranek dla synka. Mówiła, że żywność i środki czystości również bardzo się przydadzą i pozwolą odciążyć ją finansowo na okres świąteczny. Naprawdę jej radość była ogromna. Pani Anna dziękowała serdecznie, a w pewnych momentach nie mogła nic powiedzieć ze wzruszenia i szczęścia. Synek Pani Anny Michałek również bardzo się cieszył na widok paczek i prezentów jakie otrzymał i żywo okazywał swój entuzjazm, śmiejąc się i głośno krzycząc z radości.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Chciałabym serdecznie podziękować za współpracę przy przygotowaniu paczki dla rodziny potrzebującej. Wszystkie zawarte rzeczy w paczce były trafionym prezentem i pragnę docenić Państwa zaangażowanie w przygotowanie paczki. Dziękuję jeszcze raz w imieniu swoim i obdarowanej rodziny! Pozdrawiam Państwa i życzę zdrowych, pogodnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia!

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Słowo "dziękuję" to za mało by wyrazić moją wdzięczność za pomoc i dobre serce jakie okazali mi Państwo sprawiając tak wspaniałą paczkę. Jestem bardzo mile zaskoczona, ponieważ nie spodziewałam się tylu prezentów, które przyniosły mnie i mojemu synkowi wiele radości. DZIĘKUJĘ SERDECZNIE i życzę Państwu zdrowych, radosnych i wyjątkowych Świąt Bożego Narodzenia. Niech otaczają Was sami tacy życzliwi ludzie jak Wy. Życzę dużo słońca i uśmiechu na twarzy nawet w te pochmurne dni. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

 

KLASY 1A i 1C

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:

Pani Kasia, gdy zobaczyła ile jest dla niej paczek prawie zemdlała. Gdy zaczęła odpakowywać ciągle powtarzała "jak wygram w totka to też będę robić takie paczki". Mała Oktawia była jak zahipnotyzowana, piszczała i powtarzała "jestem szczęściarą". Pani Kasia najbardziej ucieszyła się z pralki (pocałowała ją). Natomiast Oktawia cieszyła się z makaronów i szczoteczki do zębów, gdy zobaczyła rower zaczęła skakać i krzyczeć ze szczęścia. Nawet jej mama była zdziwniona jej zachowaniem. :) Pani Kasia na koniec rozpłakała się i bardzo nas wyściskała.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Bardzo, bardzo serdecznie chce podziękować za współpracę i za czas włożony w przygotowanie paczki. Tych emocji nie da się opisać! Paczki sprawiły rodzinie ogromną radość, mi także. Nie spodziewałam się, że będzie w nich tyle kosztownych i przydatnych rzeczy. Na prawdę nie wiem jak Państwu dziękować. Wasza Paczka była wspaniała!

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Dziękujemy z całego serca za radość jaką nam Państwo sprawiliście, nigdy nie widziałam Oktawii tak szczęśliwej, sama też nigdy nie dostałam prezentu, więc to, że dzisiaj otrzymaliśmy ich aż tyle jest dla mnie ogromną niespodzianką. Życzymy Państwu Wesołych Świąt. Nasze dzięki Państwu z pewnością będą szczęśliwe.

 KLASA 3A

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:

Rodzinie, a szczególnie Pani Weronice i Łukaszowi, podobał się segment kuchenny, który jako pierwszy zaczęli rozpakowywać. Pani Weronice dużą radość sprawiły firanki, gdy je zobaczyła wykrzyknęła: "O, moje firanki!". Bardzo spodobały się także kozaki na zimę. Duże wrażenie na Łukaszu zrobiły adidasy i przybory szkolne. Bardzo ucieszyły go także perfumy. Julka natomiast była w szoku, gdy zobaczyła Barbie ze szczeniaczkami. Bardzo spodobała się jej także pasta z szczoteczką dla dzieci. Wszystkie rzeczy wyciągane z paczek wywoływały dużą euforię, zwłaszcza u Julki, która cieszyła się z każdej najmniejszej rzeczy, nawet z długopisu. Największą radość całej rodzinie sprawiły środki czystości, wszyscy byli w szoku gdy zobaczyli taką dużą ilość dezodorantów, mydeł, pasty do zębów i szczoteczek oraz płynów czyszczących.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Bardzo serdecznie dziękuje za współpracę, oraz za pomoc, rodzinie. Dziękuje za sprawny kontakt, za szybko przygotowaną paczkę, za zaangażowanie tylu osób w wspaniały projekt jakim jest SZLACHETNA PACZKA.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Rodzina przekazuje kartkę świąteczną z podziękowaniem.

KLASY  IV -VI SP:


Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:

Rodzina bardzo ucieszyła się z paczki. Pani Monika nie umiała wydobyć z siebie słowa. Kiedy wnieśliśmy wszystkie paczki do domu okazało się, że zajmują cały pokój i część z nich musieliśmy ułożyć na korytarzu. Na początku chłopaki wstydzili się przy nas otwierać paczki, jednak po pewnym czasie stres wyparował. Na twarzach domowników malował się uśmiech i radość. Grzesiek najbardziej ucieszył się z nowych dresów, natomiast Marcin z koszuli, którą założy na najbliższy występ taneczny. Pani Monika i Pan Andrzej najbardziej ucieszyła się z artykułów spożywczych i gospodarstwa domowego. Pościel również sprawiła domownikom ogromną radość. Pani Monika widząc laptopa powiedziała "Nie mogę uwierzyć, że ktoś mógł nam podarować taki sprzęt. Przecież jest tyle potrzebujących rodzin".

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Dziękuję za okazaną pomoc mojej Rodzinie. Sprawiliście jej bardzo wielką radość, która pozwoli im bardziej optymistycznie patrzeć na świat. Mam nadzieję, że współpraca między nami układała się pomyślnie. Wierzę, że zdobyte przez Was doświadczenie podczas kompletowania paczki, będzie dla Was bardzo cenne. Mam ogromną nadzieję, że dobro, które okazaliście rodzinie wróci do Was ze zdwojoną siłą. Życzę Wesołych Świąt i życzyłabym sobie, aby w przyszłym roku trafić na równie świetnych Darczyńców jak Wy. Życzę Wam także dużo pomyślności w nadchodzącym nowym roku.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

"Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Na pewno ułatwi nam to życie przez najbliższy czas, zwłaszcza w okresie Świąt. Cieszymy się, że są na świecie jeszcze tak dobrzy ludzie. Życzymy Wam zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i jeszcze raz dziękujemy za paczkę."