Nasze wizyty w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu stały się już szkolną tradycją. Tym razem zjednoczone siły klasy VI szkoły podstawowej pod opieką p. Beaty Szybuńki - Olborskiej, Samorządu Uczniowskiego gimnazjum pod opieką p. Anny Prochowskiej – Sularz oraz Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Agnieszki Majcher, odwiedziły w dniu 19 grudnia chore dzieci przebywające w szpitalu.
Wcześniej w szkole odbyła się zbiórka maskotek, książek, zabawek i gier planszowych dla dzieci. Wszystkie zebrane prezenty zostały przekazane do szkoły i świetlic mieszczących się przy szpitalu.
Składamy gorące podziękowania wszystkim ofiarodawcom dzięki, którym mogliśmy zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci obdarowywanych tymi prezentami. Dziękujemy również rodzicom, którzy chętnie włączyli się do tej akcji. Szczególne podziękowania dla pana Antoniego Małka za przewiezienie wszystkich worków i paczek z prezentami do szpitala.

Każdy z nas to spotkanie z chorymi dziećmi, wzruszonymi rodzicami i przyjaznymi lekarzami i pielęgniarkami przeżył na swój sposób. Łzy wzruszenia, cierpienia dzieci i rodziców mieszały się z naszymi łzami, których w wielu sytuacjach nie udało nam się ukryć.  Uśmiechnięci Mikołajowie, radosne Anioły, grający i śpiewający uczniowie na długo zapamiętają tą wizytę...

A oto fotorelacja z naszej wizyty...

Z wizytą u pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

 

opracowała p. Agnieszka Majcher