Jak co roku w miesiącu kwietniu i maju nasze szkoły włączają się w edukacyjny program Pól Nadziei. To już XVII Kampania Wiosenna Pola Nadziei 2014!
Przed szkołą zakwitły żonkile, które przypominają nam, że czas podjąć działania.

W tym roku zachęcamy do wzięcia udziału w następujących akcjach:

"Żonkilowa kwesta na rzecz Hospicjum" - zbiórka funduszy do puszki odbędzie się na terenie szkoły w następujących terminach: 14 - 16 IV, 28 - 30 IV, 7 - 9 V, 15 V, 20 - 22 V.

"Żonkilowy Dzień" - 15 maja - w tym dniu uczniowie wszystkich szkół przychodzą do szkoły ubrani na żółto, odbędzie się kwesta i inne działania promujące opiekę hospicyjną. W ten sposób będziemy chcieli wyrazić solidarność z osobami objętymi opieką hospicyjną.

Zapraszamy również do udziału w konkursach
Plastycznym:
 "Żonkilowa zakładka do książki" - organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Należy wykonać dwustronną żonkilową zakładkę (ok. 20 cm długości i 5 cm szerokości) w dowolnej technice. Przyjmowanie prac do 30 kwietnia 2014. Szczegółowych informacji udziela  p. Anna Perdenia.

Literackim:
"List od wolontariusza" - konkurs w ramach projektu grantowego "Wolontariat - sens życia", realizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego. Skierowany do uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Autor listu ma zachęcić kolegę lub koleżankę do włączenia się w działania wolontaryjne. Przyjmowanie prac do 30 kwietnia 2014. Szczegółowych informacji udziela p. Agnieszka Majcher.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!

Opiekun Samorządu Szkoły Podstawowej - p. Anna Perdenia
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Caritas - p. Agnieszka Majcher