karate sliwinska

gosia golebiowska

 

Małgosia Gołębiowska to niezwykle utalentowana uczennica kl. VIb. Pasją Gosi jest gra na skrzypcach.  Do ogromnych sukcesów młodej artystki należą:
- III miejsce w XV Konkursie Skrzypcowym dla uczniów klas II i III Szkół Muzycznych I stopnia (Żywiec, 8 maja 2014r.),
-wyróżnienie w XXI Festiwalu Młodych Instrumentalistów i Kameralistów; kategoria: instrumentaliści młodsi (Kraków, 5-6 grudnia 2014r.),
- wyróżnienie w VI Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą (Cieszyn, 10-12 kwietnia 2015r.),
- II miejsce w XVI Konkursie Skrzypcowym dla uczniów klas II i III Szkół Muzycznych I stopnia (Żywiec, 7 maja 2015r.),
- II nagroda - 14° CONCORSO INTERNAZIONALE DI ESECUZIONE MUSICALE ?PREMIO CITTA? DI PADOVA? (Padwa, 12-19 czerwca 2016r.).

wychowawczyni ? p. Katarzyna Wiatrowska

do października 2016 r.

- I nagroda w VIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym "Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding" (Warszawa, 29 maja - 3 czerwca 2017)
- I miejsce oraz GRAND PRIX w V Ogólnopolskim Festiwalu Skrzypcowym dla szkół muzycznych I i II stopnia (Kielce, 7 - 9 kwietnia 2018)
- I nagroda w XIX Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków Wiolonczelistów i Gitarzystów (Limanowa, 12 - 13 kwietnia 2018)
- I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym "Vivaldi 340" (Wieliczka, 18 - 21 kwietnia 2018)

do maja 2018 r.

wychowawczyni - p. Małgorzata Nizio

Alicja Niedzwienska 1Miło nam poinformować, że Alicja Niedźwieńska, uczennica klasy 1 b naszego Gimnazjum, w zakończonych 19 czerwca w Bytomiu Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w Tenisie Ziemnym zajęła w grze pojedynczej drugie miejsce, zdobywając tytuł Wicemistrzyni Polski. Powołana została także do 3 osobowego składu reprezentacji Polski na turniej Drużynowych Mistrzostw Europy, który 26 czerwca rozpocznie się we francuskiej miejscowości Saint Valery En Caux.
Alicja Niedzwienska 2

Kuba TryjanskiJakub Tryjański, ur. 28.04.2008 roku, jest uczniem klasy IIa SP. W tenisa ziemnego gra od czwartego roku życia. Aktualnie związany jest z klubem KKT na Błoniach, w którym gra od września 2014 roku. Wcześniej trenował z tatą.
Od ponad roku startuje w turniejach ? początkowo w grupie czerwonej do lat 8, później w grupie pomarańczowej do lat 9.
W grupie czerwonej rozegrał 6 turniejów, po których pięć razy mógł stanąć na podium. Trzy razy zdobył I miejsce, a dwa razy III miejsce. W grupie pomarańczowej wygrał dwa z trzech turniejów, zajmując I i III miejsce.
W niedzielę 13 grudnia 2015 roku o godzinie 12:00 rozpoczął swój szczęśliwy turniej w grupie pomarańczowej do lat 9. Grę zakończył o godzinie 20:00 zdobywając I miejsce.
Na początku tego roku, już 3 stycznia, Kuba ponownie stanął na najwyższym podium w grupie pomarańczowej. Natomiast pod koniec lutego br. na pięć zagranych meczów, Kuba czterokrotnie odniósł zwycięstwo.
W niedzielę 13 marca br. zakończył się pod balonem Zimowy Cykl Turniejów SOLDI CUP 2015/2016 w kategorii pomarańczowej, w którym Kuba zajął II miejsce.
Miesiąc później, w kwietniu br., Kuba zajął I miejsce w turnieju Tenis10 Na Błoniach oraz wygrał grupę pomarańczową, zdobywając puchar.
W klasyfikacji generalnej SOLDI CUP TENIS 10 - Zimowego Cyklu 4 Turniejów tenisa ziemnego 2015/2016 w kategorii pomarańczowej dla dziewczynek i chłopców Kuba zajął IV miejsce.
Wiosenny miesiąc ? kwiecień ? nieustannie przynosił szereg zwycięstw.
Kuba grając 16. i 17. kwietnia na KKT na Błoniach w Krak Tenis po raz kolejny zwyciężył. W sumie na sześć zagranych meczów, sześciokrotnie stawał na podium. Ostatecznie w kategorii pomarańczowej zdobył I miejsce.
Mam nadzieję, że to dopiero początek fascynującej przygody z tenisem w życiu Kuby. Tym bardziej, że wspaniale łączy obowiązki szkolne z zamiłowaniami sportowymi ? w jednej i drugiej dziedzinie osiągając bardzo dobre wyniki.

Serdecznie gratuluję Kubie i Jego Rodzicom, życząc dalszych sukcesów!!!
Wychowawca: p. Marta Prochacka

Kuba KRozmowa z Kubą Kowalczykiem - który marzy o tym aby w przyszłości zostać mistrzem świata gry w bilard, obecnie uczniem klasy VIb Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie

Patrycja: Jakie są Twoje największe osiągnięcia w bilardzie?

Kuba: W tym roku między innymi byłem ćwierćfinalistą Bilardowych Mistrzostw Polski Juniorów, zająłem I miejsce w Mistrzostwach Podkarpacia, V miejsce w Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i IX miejsce w Grand Prix Polski Juniorów.

Patrycja: Który z Twoich dotychczasowych pojedynków był najtrudniejszy?

Kuba: Najtrudniejszy pojedynek rozgrywałem z Tomaszem Kapłanem. To mistrz Europy, świetny technicznie.

Patrycja: Czy masz ulubionego zawodnika sportowego - wzór do naśladowania?

Kuba: Jest wielu takich zawodników. Chciałbym wymienić Tomasza Kapłana, Piotrka Cepila, Mariusza Chaberskiego. Z każdym z nich miałem przyjemność walczyć i z dwoma nawet zwyciężyć.

Patrycja: Jak przyszły mistrz dba o kondycję?

Kuba: Zdrowo się odżywiam, prawie codziennie półtorej godziny ćwiczę pod kierunkiem mojego trenera Tomasza Bąka.

Patrycja: Co przyszły mistrz robi w wolnym czasie?

Kuba: Kiedy jest ładna pogoda, lubię pograć w piłkę w moim ogrodzie. Poza tym trenuję bilard.

Patrycja: Co najbardziej lubisz jeść i pić?

Kuba: Uwielbiam obiady mojej mamy.

radekSukcesy Radka Żaka w roku 2015/2016

1. Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów; laureat.
2. Olimpiada Matematyczna; uczestnik II etapu (do finału zabrakło 1 punktu, może za rok...).
3. Małopolski konkurs matematyczny - kuratoryjny; laureat.
4. MAŁOPOLSKI KONKURS PRAC MATEMATYCZNYCH organizowany przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk; laureat z nagrodą III stopnia za pracę "Liczby geometryczne".
5. Międzynarodowy Konkurs ?Kangur Matematyczny?; laureat.
6. Alfik Matematyczny; laureat.

 

W dniach 3-10 września 2017r. odbyła się Olimpiada Metropolii w Moskwie. Wzięło w niej udział 36 drużyn z całego świata.
Drużyna z Krakowa zajęła drugie miejsce w szczegółowej punktacji ustępując tylko dużo większym metropoliom (Moskwa, Hong Kong, Szanghaj i St. Petersburg).
W indywidualnych zawodach matematycznych Radek zdobył srebrny medal.
Pełne wyniki dostępne są na stronie: http://megapolis.educom.ru/en/results.

ks. Dyrektor

II Międzynarodowa Olimpiada Metropolii w Moskwie

Sukcesy w roku 2017/18

Wyniki i pełny komunikat OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ są dostępne na stronie: https://om.edu.pl/.

Radek został zakwalifikowany do reprezentacji Polski na Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną (w lipcu tego roku w Rumunii) oraz na XVIII Czesko-Polsko-Słowackie Zawody Matematyczne (pod koniec czerwca w Austrii).

dyplom radek ministerstwo

dyplom z ministerstwa Radek

wojtek zielinskima 15 lat, jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława  Żeleńskiego w Krakowie w klasie perkusji prof. Andrzeja Kaczmarczyka.

Pochodzi z muzycznej rodziny, gra od 7 roku życia.

Jest laureatem wielu konkursów w kraju i za granicą.

Osiągnięcia solowe:

II miejsce na IV Ogólnopolskim konkursie im. S. Stasiniewicza w Warszawie (2011r.)
Grand Prix oraz nagroda Prezydenta Wrocławia na I Ogólnopolskim Forum Perkusyjnym (2011r.)
Grand Prix i I miejsce z wyróżnieniem na IV Międzynarodowym Konkursie Marimba Festiva w Norymberdze (2012r.)
II miejsce na Międzynarodowym Forum Perkusyjnym  we Wrocławiu (2013r.)

Występował także na koncertach organizowanych przez Fundację Pro Musica Bona, której jest stypendystą od czerwca 2013r.: m.in. koncert na otwarcie festiwalu Kiepuriada w Krynicy (2013r.), noworoczny koncert w kopalni soli Wieliczka (2014r.,2015r.),koncert na zamknięcie Dni Muzyki Feliksa  Mendelssohna w Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie (2014r.), koncerty w Europejskim Centrum Muzyki im . Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Jego osiągnięcia zostały zauważone poprzez dwukrotne przyznanie nagrody Prezydenta Miasta Krakowa w latach 2009 oraz 2010.

Osiągnięcia muzyczne wraz z zespołami perkusyjnymi:

2011, 2013r. ? I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Perkusyjnych Szkół Muzycznych I go st.w Radomiu (zespół Batucada Cracovia, Kwartet)

Jego hobby to jazz i muzyka latynoska. Występował na scenie z indonezyjskim perkusistą Nippy Noya oraz Jose Torresem na koncertach na zakończenie warsztatów perkusyjnych w Żaganiu i Lublinie.

rok szkolny 2015/2016

ROB 6692

Zuzanna Rosa z klasy 3A naszego Gimnazjum zwyciężczynią pierwszej edycji programu Super Dzieciak

W kolejnych etapach programu Zuzia wyśpiewała sobie zwycięstwo piosenkami z musicali ?Nędznicy? i ?Metro? oraz filmowym przebojem ?Krąg życia? z ?Króla Lwa?. Trenerem Zuzi przygotowującym Ją do finału był Igor Herbut z zespołu LemON

Gratulujemy Zuzi talentu i sukcesu, życząc, by spełniały się wszystkie Jej muzyczne marzenia!

p. Helena Konopka

 

 gosia karkowskaMałgorzata Karkowska uczennica klasy II a liceum od pięciu lat uczęszcza na zajęcia w Akademii Sztuki prowadzone przez Wojewódzkiego Kuratora Sztuki panią Małgorzatę Kruczkowską ?Olszewską.

Zajęcia obejmują kursy malarstwa, rysunku i rzeźby. Prace powstają również poza ograniczoną przestrzenią pracowni podczas plenerów w Lanckoronie, Sandomierzu, Kazimierzu Dolnym i Gdańsku. Ich głównym celem jest uchwycenie i oddanie atmosfery oraz charakteru odwiedzanego miejsca.

Prace Małgosi wielokrotnie prezentowane były na wystawach i wernisażach.

Miałam przyjemność obejrzeć część z nich podczas wernisażu w Domu Kultury na Al. 29 Listopada pt. Autoportret.

 Wychowawca: p. Iwona Kędzior

rok szkolny 2015/2016

marysia1Maria Marzecka jest uczennicą kl. V ?b?.
Trenuje wyczynowo gimnastykę artystyczną od 2010 roku.  Reprezentuje Polskie Towarzystwo Gimnastyczne ?Sokół? Kraków.
Treningi odbywają się 6 dni w tygodniu i trwają około 3 godzin. Zawodniczki początkowo startują w układzie taneczno ? akrobatycznym i opanowują stopniowo pracę z następującymi przyborami: skakanka, obręcz, piłka, wstążka, maczugi.

Osiągnięcia Marii:
I miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa  Ogólnopolskiego Związku Gimnastyki, Bielsko ? Biała
II miejsce w Turnieju o Puchar Miasta Ostrava
III miejsce w III Małopolskim Turnieju Smoka Krakowskiego
III miejsce w XI Międzynarodowym Turnieju o Srebrnego Sokoła, Kraków
II miejsce w VIII Międzynarodowym Turnieju im. Krystyny Georgiew, Kraków
I miejsce Prerov
II miejsce Ostrava
III miejsce w XXI Zawodach Kościuszkowskich
III miejsce w II Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Krakowa
II miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa PZG Poznań
I miejsce Charm Cup Pesov
I miejsce Turniej Nitra (Słowacja)
II miejsce w XV Międzynarodowym Turnieju Gwiazdkowym, Bielsko ? Biała
III miejsce w IV Międzynarodowych Mistrzostwach Poznania
III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska, Jaworzno
II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek
I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Smoka Krakowskiego
II miejsce w XXXI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wrocław
III miejsce w V Międzynarodowym Turnieju im. Krystyny Georgiew, Kraków
III miejsce w III Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej, Jaworzno
statuetka za wysiłek i wytrwałość od trenerki Katarzyny Borgiasz
II miejsce w Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Śląska, Katowice
II miejsce w XIII Międzynarodowym Turnieju o Srebrnego Sokoła, Kraków
I miejsce w X Międzynarodowych Mistrzostwach GA im. Krystyny Georgiew, Kraków
II miejsce w XXXI Turnieju Międzynarodowym Turnieju, Wrocław
III miejsce w Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Śląska, Katowice
III miejsce w III Turnieju o Puchar Prezydenta w GA, Bielsko ? Biała
II miejsce w Charm Cup Presov
II miejsce, Turniej Nitra
Puchar Uśmiechu w III Turnieju o Puchar Prezydenta Bielska ? Biała
II miejsce w XI Międzynarodowym Turnieju im. Krystyny Georgiew, Kraków
II miejsce, Lwów
II miejsce IV Indywidualne Mistrzostwa Krakowa
II miejsce Charm Cup

Zdjęcia

rok szkolny 2014/2015

Bartek K3W czerwcu 2013r. ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie, w klasie fortepianu mgr Alicji Migielskiej. W okresie IX 2013-VI 2014 kontynuował naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II-go stopnia im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie w klasie profesora Stefana Wojtasa. Obecnie jest uczniem klasy II Państwowej Szkoły Muzycznej II-go stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie fortepianu prof. Beaty Bilińskiej.

Naukę gry rozpoczął w wieku 7 lat. Jest laureatem następujących konkursów:
?    I nagroda w XX Małopolskim Przeglądzie Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I-go stopnia w Krynicy (maj 2010r);
?    I nagroda w IV Chrzanowskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów (maj 2010r);
?    I nagroda w organizowanych pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej: Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów klas fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Krakowie (styczeń 2011r);
?    I nagroda oraz Grand Prix w XVI Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (luty 2011r);
?    I nagroda w Ogólnopolskim Warszawskim Konkursie Pianistycznym (listopad 2011r).
?    I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Gorlitz/Zgorzelec (styczeń 2012r);
?    I nagroda oraz nagroda za najlepszą interpretację utworów  W. Lutosławskiego (kwiecień 2012r);
?    I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (kwiecień 2012r);
?    III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Szafarni (maj 2012r);
?    I nagroda w organizowanym przez Narodowy Instytut im. F. Chopina, I Konkursie Pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży im. F. Chopina w Warszawie;
?    Występował jako gość specjalny podczas Ogólnopolskiego Forum Pianistycznego w Płocku (listopad 2012);
?    I nagroda oraz nagroda specjalna w XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Płocku (listopad 2012r);
?    Dwukrotnie (2011 i 2012r) otrzymał nagrodę edukacyjną Prezydenta Miasta Krakowa;
?    W latach 2010 - 2014 był stypendystą fundacji PRO?Musica?Bona w Krakowie;
?    Występował podczas koncertów organizowanych przez Filharmonię Krakowską, Europejskie Centrum Muzyki (ECM) K. Pendereckiego: 90 rocznica pierwszego posiedzenia Senatu RP (listopad 2012), ukończenie budowy ECM K. Pendereckiego (grudzień 2012r), podczas festiwalu ?Emanacje? (lipiec 2013r) oraz na koncercie ?Kiepuriada? - Festiwal im. J. Kiepury w Krynicy - Zdroju (sierpień2013);
?    Uczestniczył w Warsztatach Mistrzowskich prowadzonych przez prof. Krzysztofa Jabłońskiego organizowanych przez Europejskie Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach (luty 2014r);
?    Występował podczas IX Dni Muzyki F. Mendelssohna w Krakowie (maj 2014);

rok szkolny 2014/2015

ola 010ola 014ola 015Ola Stach dzielnie reprezentuje szkołę i nasz region i kraj w kajakarstwie górskim w konkurencji C-1.
Trenując zaledwie od dwóch lat w tym roku zdobyła vice mistrzostwo Polski w swojej kategorii oraz wygrała szereg innych pomniejszych zawodów. W tym roku po raz pierwszy startowała także w Pucharze Europy Juniorów (w 9 i 10 edycji tych zawodów) gdzie zajęła w swojej kategorii C-1 (kanadyjki) wiekowej U-14 pierwsze i drugie miejsce, a w kajakach w tych samych zawodach była siódma i szósta.
Ola trenuje 4-5 razy w tygodniu na Wiśle na torze Krakowskiego Klubu Kajakowego Kolna.
 

Sukcesy Oli Stach w Kajakarstwie Górskim w roku 2015

 VII Noworoczny Slalom Równoległy XXIII Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy - II miejsce C1
Międzynarodowe zawody ?Liptowskie Slalomy? Liptovsky Mikulas ? V miejsce C1, 18-19.IV.2015
Krakowskie Slalomy, Kraków, II miejsce C1 w kat. junior, II miejsce C1 w kat. senior, 25-26.IV.2015
67 Międzynarodowy ?Tatrzański slalom? Liptovsky Mikulas ? IV miejsce C1, 8-10.V.2015
Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Seniorów w Kajakarstwie Slalomowym C1 - I miejsce, 16-17 maja 2015
Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Juniorów w Kajakarstwie Slalomowym C1 - I miejsce, 16-17 maja 2015
Puchar Polski edycja Kraków ? III miejsce C1 junior, 23.05.2015
Puchar Polski edycja Kraków ? III miejsce C1 senior, 23.05.2015
Puchar Polski edycja Wietrznice ?Puchar Ziemi Sądeckiej? ? III miejsce C1 junior, 06.06.2015
Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Wietrznice ? II miejsce C1, 7.06.2015
Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Wietrznice ? III miejsce K1, 7.06.2015

Sukcesy Oli Stach w Kajakarstwie Górskim w roku 2014

VI Noworoczny Slalom Równoległy XXII Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy - II miejsce
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Slalomie Kajakowym C-1 Kobiet Wietrznice 21.06.2014 - II miejsce
Memoriał Roberta Korzeniowskiego Drzewica 2014 C1 - I miejsce
Memoriał Roberta Korzeniowskiego Drzewica 2014 K1 - II miejsce
Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Seniorów w Kajakarstwie Slalomowym C-1 - IV Miejsce
Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie Slalomowym - 8 miejsce w eliminacjach (niedopuszczona do finałów ze względu na zbyt niski wiek)
Puchar Pienin im. Bronisława Warusia C1 Młodziczek 16.08.2014 - I miejsce
Puchar Pienin im. Bronisława Warusia K1 Młodziczek 16.08.2014 - II miejsce
Puchar Europy Juniorów w Kajakarstwie Slalomowym C1 U14, Kraków - II miejsce
54 Memoriał A i A. Wernerów w Slalomie Kajakowym C-1 Młodziczek - I miejsce
Mistrzostwa Województwa Małopolskiego W Slalomie Kajakowym C-1 Młodziczek Wietrznice 2014 - II miejsce
Mistrzostwa Polski Młodzików w Slalomie Kajakowym C-1 - II miejsce

Ola w roku 2015 już jako juniorka ma realne szanse na powołanie do kadry i start w Mistrzostwach Europy w konkurencji C-1

Skrót C-1 oznacza konkurencję kanadyjek, a K-1 kajak.

Ważne telefony

Początek strony